Activiteiten voor mantelzorgers

Dementie

Alzheimer Café Heuvelrug

Het Alzheimer Café is een maandelijkse bijeenkomst voor iedereen met een vorm van dementie en hun naasten. Met deskundige sprekers, betekenisvolle onderwerpen en informatie over (omgaan met) dementie. Je bent welkom om te luisteren, vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen.

In 2026 vindt het Alzheimer Café plaats op de volgende data van 19.30 tot 21.00 uur:

  • 27 januari
  • 24 februari
  • 24 maart
  • 28 april
  • 26 mei
  • 23 juni 

De bijeenkomsten zijn in het Ontmoetingscentrum De Vijver, Buzziburglaan 1 in Driebergen. Inloop vanaf 19.00 uur. Aanmelden is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden. 

Meer informatie staat in de flyer onderaan deze pagina. Voor vragen neem contact op met coördinator Jos van der Poel via j.vanderpoel@alzheimervrijwilligers.nl

 
Cursus 'Omgaan met dementie'

Deze cursus is bedoeld voor mantelzorgers/naasten van mensen met dementie.

In de cursus geven we informatie over vormen van dementie, wat betekent dit voor de persoon met dementie en diens mantelzorger? Hoe ga je om met dementie, wat zijn er voor respijtzorgmogelijkheden en andere vormen van ondersteuning voor mantelzorgers? Natuurlijk is er ook ruimte om ervaringen te delen en in gesprek te gaan met andere deelnemers.

De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten van ieder 1,5 uur en wordt georganiseerd door de case-managers van Santé Partners en Quarijn het Centrum voor Levensvragen, Humanitas en het Sociale Dorpsteam. Er zijn geen kosten aan verbonden.

Meer informatie over data, tijden en locatie, neem contact op met Simonetta van den Berg van het Sociale Dorpsteams (06 57 48 86 25 of simonetta.vandenberg@samenopdeheuvelrug.nl). 
 

Lotgenotengroepen 

 Het delen van ervaringen met mensen in een vergelijkbare situatie staat centraal. Dit kan steun en nieuwe inzichten geven. 

  • Contactgroep mantelzorgers voor naasten van mensen met dementie: De begeleiding en organisatie ligt bij Humanitas. Informatie over de groep(en) en locatie(s) staat op de website van Humanitas bij Mantelzorgersbijeenkomsten.

  • Mantelgroep voor naasten van mensen met Parkinson(isme) en/of Lewy Body: De begeleiding en organisatie ligt bij Santé Partners en Het Verliesatelier. Er zijn 10 bijeenkomsten per jaar. Meer informatie staat in de flyer onderaan deze pagina. Aanmelden en informatie opvragen kan via Myrthe (06 11 31 83 18).

Heuvelrug spreekuur dementie Driebergen

Het komt voor dat mensen een ‘niet-pluis’-gevoel hebben bij een naaste. Iemand vertoont ander gedrag of is vergeetachtig. Voor wie twijfelt of er iets aan de hand is en de stap naar de huisarts nog te groot is: loop eens binnen bij het spreekuur dementie voor een vrijblijvend gesprek met een casemanager. Een afspraak maken is niet nodig. Partners, kinderen, buren, familieleden, vrienden: iedereen is welkom. Een laagdrempelige manier om vragen te stellen, maar vooral het luisterend oor doet wonderen.

Elke eerste en derde vrijdag van de maand tussen 10.30 en 11.30 uur in Ontmoetingscentrum De Vijver, centrum De Vijver Buzziburglaan 1, Driebergen. Voor meer informatie bel naar 088-0017762.

 
De onvergetelijke Kookclub (AlzheimerNL)

Voor koppels die samen dementie het hoofd bieden. Elke eerste dinsdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur in Woonzorgcentrum Beatrix, Doorn. Aanmelden of meer informatie opvragen kan via Kookclub.uhr@alzheimervrijwilligers.nl of 06 51 34 99 51

Niet Aangeboren Hersenletsel

Het NAH netwerk Utrechtse Heuvelrug is bezig de behoefte te peilen onder mantelzorgers om een onderlinge mantelzorggroep op te richten. Voor informatie mail naar nah@samenopdeheuvelrug.nl.